Tokio Millennium Re Triathlon

Age Group Results

June 08, 2014


Results By Race Management Systems, Inc.


Jnr Racing Bike (7 to 10) Men: 7- 8 9-10
Jnr Racing Bike (7 to 10) Women: 7- 8 9-10
Jnr Mtn Bike (7 to 8) Men: 6- 8
Jnr Mtn Bike (7 to 8) Women: 9-11
Try a Tri Men: 40-99
Try a Tri Women: 0-39 40-99
Senior Individual Men: 16-19 20-29 30-39 40-49 50-99
Senior Individual Women: 16-19 20-29 30-39 40-49 50-99
Adv Jnr Racing Bike Men:
Adv Jnr Racing Bike Women: 13-15
Jnr Racing Bike 11 to 14 Men: 11-12 13-14
Jnr Racing Bike 11 to 14 Women: 13-14

Jnr Racing Bike (7 to 10)

Top

Female 7 to 8

  Overall   ------- Run1 ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run2 ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 22 Eva Booth 2 8 1 9:19 1 0:46 1 18:19 1 0:20 1 7:00 35:48  
 
Top

Female 9 to 10

  Overall   ------- Run1 ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run2 ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 3 Tilda Norman 16 10 1 6:29 1 0:16 4 10:39 2 0:14 1 4:41 22:20  
2 4 Amber Simons 19 10 2 7:10 4 0:23 2 9:48 3 0:14 3 5:02 22:39  
3 5 Zoe Hasselkuss 9 9 3 7:18 2 0:21 1 9:44 5 0:16 2 5:00 22:41  
4 7 Megan Hands 7 10 4 7:36 3 0:23 3 9:49 1 0:14 4 5:15 23:19  
5 16 Liana Medeiros 13 10 5 8:10 6 0:30 7 13:12 6 0:20 5 6:23 28:37  
6 17 Chloe Castree 3 9 8 9:33 5 0:25 5 11:11 4 0:14 7 7:19 28:44  
7 18 Kaylin Davy 5 10 7 8:21 7 0:34 6 11:44 7 0:35 8 7:36 28:53  
8 19 Ashley Moore 14 10 6 8:16 8 0:38 8 14:02 8 0:36 6 6:24 29:58  
 
Top

Male 7 to 8

  Overall   ------- Run1 ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run2 ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 1 Jayson Simons 20 8 1 6:08 2 0:22 1 10:12 1 0:14 1 4:22 21:20  
2 12 Oliver Verster 23 8 2 6:55 3 0:26 2 11:47 3 0:27 2 5:32 25:09  
3 21 Nicholas Hands 8 8 3 9:12 1 0:22 3 15:14 2 0:20 3 7:57 33:07  
 
Top

Male 9 to 10

  Overall   ------- Run1 ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run2 ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 2 Adrian McPhee 12 10 1 6:43 4 0:20 1 9:42 1 0:13 1 4:52 21:51  
2 6 Blake Oliveira 17 9 2 7:09 1 0:18 2 9:55 6 0:22 5 5:16 23:01  
3 8 Brian Santucci 18 10 4 7:17 7 0:24 4 10:35 7 0:24 2 5:09 23:51  
4 9 Louis Hammond 6 10 6 7:35 2 0:20 3 10:26 3 0:16 4 5:13 23:51  
5 10 Adam McDonald 11 10 3 7:15 3 0:20 6 11:22 4 0:16 3 5:10 24:24  
6 11 Gareth Cooper 4 9 7 7:36 5 0:21 5 11:06 2 0:15 6 5:20 24:40  
7 13 Mark Hudson 10 10 5 7:19 6 0:24 7 12:07 5 0:17 9 6:21 26:29  
8 14 Dylan Thomas 22 9 9 7:52 8 0:31 9 12:22 9 0:32 7 6:03 27:22  
9 15 Charlie Bohrer 1 9 8 7:48 9 0:50 8 12:09 8 0:29 8 6:07 27:26  
10 20 Nzari Morrison 15 9 10 8:32 10 0:56 10 12:51 10 0:35 10 7:22 30:18  
 

Jnr Mtn Bike (7 to 8)

Top

Female 9 to 11

  Overall   ------- Run1 ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run2 ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 11 Roxy Crockwell-Laurent 253 9 1 11:55 1 0:29 1 13:49 1 0:46 1 13:09 40:09  
 
Top

Male 6 to 8

  Overall   ------- Run1 ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run2 ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 1 Edward Norman 29 8 1 6:44 2 0:22 2 11:24 5 0:24 2 5:06 24:03  
2 2 Manning Smith 30 8 3 7:37 1 0:19 1 11:09 1 0:19 3 5:22 24:47  
3 3 Lucas Castree 25 7 2 7:28 7 0:35 4 12:35 4 0:24 1 5:04 26:07  
4 4 Jonah Trott 33 8 10 8:24 3 0:30 3 11:52 8 0:30 7 6:28 27:44  
5 5 Nicholas Southern 31 6 7 8:07 5 0:30 6 13:44 3 0:24 5 5:47 28:34  
6 6 Anthony (aj) Harkness 26 7 5 7:53 6 0:33 8 14:19 2 0:22 4 5:37 28:46  
7 7 Ethan Thompson 32 7 8 8:09 9 0:44 5 12:50 6 0:26 9 6:50 29:01  
8 8 Jared Moore 28 8 11 8:37 10 0:45 7 14:08 10 0:37 10 7:05 31:14  
9 9 Elie Lorentz-Redfern 27 7 9 8:22 8 0:35 9 16:46 7 0:26 8 6:50 33:01  
10 10 Josh Wilson 160 7 6 8:00 4 0:30 11 18:16 11 0:37 6 5:53 33:19  
DQ DQ Vincent Brando 24 7 4 7:50 11 0:46 10 16:54 9 0:30 DQ --- ---  
 

Try a Tri

Top

Female 39 and under

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 6 Natalie Dyrli 34 38 1 3:40 1 1:03 1 19:09 1 0:17 1 13:40 37:51  
 
Top

Female 40 and over

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 3 Joanne Medeiros 39 48 4 6:10 2 0:52 1 15:56 3 0:35 2 11:15 34:49  
2 4 Dodi Mason 38 49 1 4:08 3 0:53 2 18:41 4 0:57 1 10:53 35:34  
3 7 Nancy Stevens 40 47 3 4:20 4 0:57 4 20:41 1 0:20 3 12:20 38:40  
4 8 Judith Howe Tucker 163 58 2 4:17 1 0:47 3 20:40 2 0:25 4 12:31 38:42  
 
Top

Male 40 and over

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 1 Nigel Godfrey 35 56 2 3:55 1 0:41 1 15:01 2 0:13 3 11:08 31:01  
2 2 Jason Kyme 37 42 1 3:17 3 1:39 2 15:37 3 0:53 1 10:59 32:27  
3 5 Paul Hayward 36 50 3 4:45 2 1:36 3 19:17 1 0:13 2 11:07 37:01  
 

Senior Individual

Top

Female 16 to 19

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 71 Kamryn Minors 92 18 1 17:20 1 0:26 1 44:41 1 0:26 1 27:50 1:30:44  
 
Top

Female 20 to 29

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 19 Laura Norman 95 24 2 13:25 1 0:24 1 37:45 1 0:29 2 22:42 1:14:48  
2 31 Kristen Palmer 98 28 3 15:32 4 1:14 2 38:04 5 0:51 1 22:18 1:18:01  
3 32 Megan Berry 44 20 1 13:07 2 0:34 3 40:32 2 0:32 3 23:23 1:18:10  
4 80 Chloe Kempe 78 27 4 16:30 6 2:05 5 54:43 3 0:38 4 24:18 1:38:17  
5 81 Anja Gehlen 61 24 5 17:08 5 2:04 4 52:47 4 0:41 5 26:49 1:39:30  
 
Top

Female 30 to 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 7 Nikki Butterfield 48 32 6 13:47 1 0:17 1 33:06 1 0:22 1 19:20 1:06:53  
2 20 Amber Mehta 91 38 5 13:13 2 0:32 3 37:40 5 0:42 2 23:04 1:15:12  
3 23 Belinda Castree 50 38 1 12:37 5 0:40 2 36:16 4 0:36 10 25:39 1:15:50  
4 39 Allison Schindel 108 32 4 13:05 8 0:55 8 42:17 11 1:01 3 23:17 1:20:38  
5 41 Andrea Sweny 119 30 3 12:45 15 2:06 7 41:08 3 0:33 7 24:31 1:21:04  
6 48 Jennifer Wilson 128 37 10 15:58 4 0:39 5 40:11 7 0:51 9 25:28 1:23:08  
7 52 Kandis Matthews 90 36 12 18:09 3 0:34 6 40:35 2 0:27 6 24:22 1:24:10  
8 54 Alicia Hancock 66 38 2 12:39 16 2:43 11 44:15 10 1:00 4 23:41 1:24:21  
9 55 Melissa Logie 86 30 8 15:30 10 1:02 9 42:36 13 1:19 5 23:59 1:24:28  
10 64 Julie Parets 100 31 11 17:42 9 0:59 10 42:42 8 0:56 8 25:00 1:27:21  
11 73 Elizabeth Harris 69 37 9 15:50 11 1:08 14 46:26 15 1:25 11 26:48 1:31:39  
12 76 Lesley-Jane Smith 113 31 7 14:19 12 1:17 13 46:08 14 1:23 13 30:43 1:33:51  
13 79 Samantha Naude 93 38 14 18:18 6 0:52 15 48:50 9 0:59 12 27:35 1:36:37  
14 83 Kerre Venter 126 38 13 18:12 7 0:53 16 49:26 6 0:47 14 31:45 1:41:05  
 
Top

Female 40 to 49

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 10 Karen Smith 112 46 1 12:42 2 0:19 1 34:35 5 0:33 1 21:07 1:09:18  
2 12 Laurie Orchard 97 41 2 13:14 1 0:19 2 35:05 1 0:27 2 21:32 1:10:39  
3 45 Deanna Didyk 57 43 5 18:27 3 0:34 3 39:12 4 0:30 4 23:46 1:22:31  
4 57 Claire De Ste Croix 56 49 6 18:37 4 0:37 5 41:44 7 0:45 3 22:55 1:24:40  
5 61 Meredith Head 72 43 3 15:36 9 1:08 8 44:15 2 0:27 5 24:22 1:25:50  
6 62 Alexandra Wilberz 127 42 4 17:54 7 0:54 4 40:12 9 0:51 7 27:03 1:26:56  
7 66 Lizzie Peckett 103 46 8 18:43 6 0:48 6 42:25 6 0:37 6 25:03 1:27:38  
8 72 Elizabeth Stewart 118 42 7 18:38 5 0:37 7 43:07 8 0:47 8 28:25 1:31:36  
9 85 Tracy Burgess 47 45 9 19:36 8 1:01 9 53:58 3 0:28 9 30:47 1:45:52  
 
Top

Female 50 and over

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 67 Maria Duffy 155 62 3 19:03 2 0:53 1 42:48 4 1:04 1 23:51 1:27:40  
2 70 Sharon Craig 54 54 2 18:55 4 0:59 2 44:41 1 0:23 2 24:25 1:29:25  
3 77 Barb McPhee 152 59 4 19:30 3 0:56 3 45:20 3 0:53 3 28:26 1:35:07  
4 78 Carolyn Conway 52 55 1 18:40 1 0:41 4 46:35 2 0:45 4 28:36 1:35:19  
 
Top

Male 16 to 19

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 2 Tyler Smith 116 16 1 10:40 1 0:17 1 32:42 1 0:23 1 18:11 1:02:14  
2 28 Alexander Davis 55 18 2 11:01 2 1:19 2 38:25 2 0:40 2 25:15 1:16:41  
 
Top

Male 20 to 29

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 16 Byron Rencken 106 28 1 13:57 1 0:34 2 36:59 1 0:39 1 20:08 1:12:20  
2 33 Andre Place 105 23 3 17:20 2 0:49 1 36:28 2 0:58 3 23:39 1:19:16  
3 43 William Green 64 21 2 16:28 3 1:34 3 40:57 3 1:22 2 21:21 1:21:45  
 
Top

Male 30 to 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 1 Tyler Butterfield 49 31 1 10:07 5 0:29 1 30:32 12 0:39 1 16:26 58:15  
2 3 Jonathan Herring 74 31 2 11:10 4 0:26 4 32:54 3 0:27 3 18:17 1:03:16  
3 4 Tucker Murphy 161 33 7 13:17 1 0:19 2 32:02 1 0:20 2 17:41 1:03:42  
4 5 Mark Robinson 153 31 5 13:00 2 0:19 3 32:32 4 0:28 6 19:51 1:06:12  
5 11 Nuri Hunter Latham 81 32 4 12:51 7 0:32 5 34:16 2 0:24 11 22:20 1:10:26  
6 13 Seamus Fearon 164 34 13 16:33 11 0:42 6 34:20 14 0:47 5 19:31 1:11:54  
7 17 Chris Fosker 157 35 3 12:46 19 1:18 11 37:48 6 0:32 7 20:53 1:13:20  
8 18 Clive Langley 80 36 10 13:46 9 0:36 12 38:19 8 0:34 9 21:00 1:14:18  
9 21 Michael Toyer 125 35 12 15:51 13 0:49 8 37:18 11 0:37 8 20:54 1:15:32  
10 24 Ian Henderson 73 31 9 13:44 6 0:32 7 37:17 7 0:32 13 23:50 1:15:57  
11 25 Maritz Theron 122 30 16 17:23 17 1:05 10 37:38 16 1:09 4 18:49 1:16:06  
12 29 Johann Hunter 76 33 6 13:17 14 0:50 14 40:20 15 1:04 10 21:39 1:17:11  
13 35 Joel Matthews 89 34 17 17:55 10 0:42 9 37:26 13 0:42 12 22:48 1:19:33  
14 49 David Soutter 117 37 15 17:10 12 0:49 15 40:31 9 0:34 14 24:10 1:23:15  
15 58 Wesley Lindo 85 35 18 17:59 18 1:16 13 39:18 17 1:14 15 25:11 1:24:59  
16 60 Gareth Tavares 121 38 14 16:38 15 0:53 17 40:48 5 0:31 16 26:37 1:25:29  
17 69 Brian Lynch 87 34 19 18:52 16 0:59 16 40:36 10 0:36 17 27:09 1:28:13  
18 74 Joseph Kwun Wa Lam 79 37 20 19:50 20 1:43 18 42:35 18 1:39 18 27:14 1:33:12 0:10
 
Top

Male 40 to 49

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 6 Matt Thompson 124 44 5 13:47 3 0:24 3 31:59 1 0:21 2 19:49 1:06:22  
2 8 Neil De Ste Croix 165 49 6 14:11 4 0:26 4 32:42 6 0:29 1 19:09 1:06:58  
3 15 Chris Harkness 68 40 4 13:45 8 0:39 5 35:15 9 0:30 5 22:07 1:12:18  
4 22 Steven Smith 115 41 14 17:02 5 0:27 6 35:24 2 0:24 6 22:24 1:15:44  
5 26 Stanley Harris 70 41 1 11:35 11 0:53 10 38:08 13 0:38 14 24:54 1:16:10  
6 27 Benjamin Lau 82 45 10 15:24 13 0:57 13 38:53 10 0:35 3 20:44 1:16:34  
7 36 Simon Arnott 42 46 7 14:19 10 0:52 15 39:46 17 0:49 9 23:57 1:19:45  
8 37 Raphael Simons 158 43 12 16:18 6 0:29 8 37:29 7 0:29 15 25:04 1:19:51  
9 38 Mark Booth 46 41 11 16:08 14 0:59 7 36:45 8 0:30 17 25:46 1:20:09  
10 40 Christopher Smith 110 49 15 17:26 2 0:21 9 37:45 3 0:25 13 24:54 1:20:54  
11 42 Timothy Patterson 102 40 9 15:05 18 1:13 17 42:12 12 0:36 7 22:28 1:21:36  
12 46 Alun Thomas 123 40 16 17:32 15 1:05 12 38:42 20 1:11 10 24:13 1:22:45  
13 50 Gerhard Boonstra 45 45 2 12:34 20 2:00 19 43:31 15 0:45 11 24:30 1:23:22  
14 51 Richard Hammond 65 44 8 14:47 16 1:07 18 42:32 16 0:46 12 24:44 1:23:58  
15 59 Randolph Smith 114 40 21 25:52 17 1:13 1 31:41 18 0:51 16 25:21 1:25:00  
16 65 Fabio Oliveira 96 46 13 16:33 19 1:53 11 38:35 21 1:22 19 28:56 1:27:21  
17 68 Thomas Hands 67 49 19 19:11 7 0:38 16 40:36 14 0:43 18 26:55 1:28:05  
18 75 Otis Ingham 77 48 22 30:32 9 0:41 14 38:53 19 0:51 8 22:48 1:33:47  
19 86 Richard Marriott 88 42 18 18:14 22 2:26 20 53:56 5 0:28 20 30:47 1:45:53  
DQ DQ David Gazzard 274 40 17 17:37 12 0:57 DQ --- 11 0:35 4 21:07 ---  
 
Top

Male 50 and over

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 9 Kent Richardson 107 55 1 13:40 1 0:32 1 31:57 2 0:31 4 21:15 1:07:56  
2 14 Derek Atkins 43 50 4 15:15 3 0:35 2 35:15 5 0:38 1 20:26 1:12:11  
3 30 Duncan Scott 109 51 5 16:01 2 0:34 4 37:15 4 0:36 6 22:59 1:17:27  
4 34 Dirk Hasselkuss 71 51 2 13:55 7 0:59 9 42:37 3 0:36 3 21:14 1:19:22  
5 44 Jeff Conyers 53 61 3 15:06 5 0:53 5 37:49 9 1:09 9 27:09 1:22:08  
6 47 Charles Duffy 58 63 6 18:02 8 1:03 7 38:22 11 1:49 7 23:45 1:23:03  
7 53 Chris Sykes 120 54 7 19:11 9 1:08 8 41:04 7 0:50 5 22:02 1:24:18  
8 56 Tim Palmer 154 52 11 23:53 4 0:47 6 37:58 6 0:43 2 21:09 1:24:32  
9 63 Charles A Leonard 84 53 10 23:10 11 2:00 3 36:24 10 1:33 8 23:48 1:26:57  
10 82 Alan Gilbertson 62 55 8 20:41 10 1:45 11 47:24 8 1:09 10 30:01 1:41:02  
11 84 David Hope 75 54 9 21:43 6 0:53 10 46:39 1 0:28 11 31:34 1:41:19  
 

Adv Jnr Racing Bike

Top

Female 13 to 15

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 1 Victoria Davis 130 15 2 14:16 3 0:21 1 40:06 1 0:21 2 27:33 1:22:40  
2 2 Tristan Narraway 132 15 3 15:14 1 0:17 2 42:01 2 0:22 1 27:32 1:25:28  
3 3 Jessica Godfrey 131 14 1 14:11 2 0:18 3 46:02 3 0:27 3 34:34 1:35:33  
 

Jnr Racing Bike 11 to 14

Top

Female 13 to 14

  Overall   ------- Run1 ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run2 ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 7 Rebecca Harrison 140 14 1 9:14 3 0:27 2 17:14 2 0:19 1 10:07 37:24  
2 11 Laura Hope 141 14 2 9:14 4 0:27 4 18:41 3 0:23 2 11:11 39:58  
3 13 Cassandra McPhee 145 14 3 10:33 2 0:25 3 18:28 1 0:15 3 11:18 41:00  
4 14 Alyssa Rowse 149 14 5 11:38 1 0:21 1 17:07 5 0:25 5 13:29 43:03  
5 15 Aaliyah Simons 150 13 4 10:38 5 0:30 5 19:24 4 0:23 4 12:12 43:09  
 
Top

Male 11 to 12

  Overall   ------- Run1 ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run2 ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 1 Nicholas Pilgrim 147 11 2 8:25 2 0:20 1 15:52 4 0:19 2 9:10 34:08  
2 3 Malik Joell 144 12 1 8:24 1 0:19 2 16:56 1 0:13 1 8:50 34:43  
3 5 Alexander Southern 151 11 5 9:16 7 0:29 3 17:10 6 0:25 3 9:30 36:51  
4 8 Caleb Ingham 143 11 3 9:13 3 0:22 4 17:58 3 0:17 6 10:13 38:05  
5 9 Trent Harris 139 11 4 9:14 6 0:28 5 18:16 8 0:35 5 10:05 38:40  
6 10 Z'Dao Dill 136 12 6 9:18 4 0:25 7 18:59 5 0:21 4 9:50 38:55  
7 12 Rudi Hammond 138 11 8 10:06 9 0:44 6 18:33 7 0:34 7 10:39 40:36  
8 16 Aaron Booth 133 11 9 10:44 8 0:37 9 19:51 10 0:45 9 12:45 44:45  
9 17 Nicholas Narraway 146 11 10 10:50 10 0:59 8 19:21 9 0:38 10 14:05 45:55  
DQ DQ Ka-Nahje Gibbons-Gumbs 137 11 7 9:32 5 0:26 DQ --- 2 0:16 8 10:58 ---  
 
Top

Male 13 to 14

  Overall   ------- Run1 ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run2 ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time Penalty
1 2 Robin Horsfield 142 14 2 8:56 2 0:23 1 14:49 2 0:23 3 9:54 34:26  
2 4 Max De Ste Croix 134 13 1 8:24 1 0:21 3 17:49 3 0:24 1 8:45 35:45  
3 6 Cameron Des Ste Croix 135 13 3 9:06 3 0:34 2 17:47 1 0:21 2 9:30 37:19